UE Fundusz Spójności

Gazele Biznesu 2013

18 Lutego 2014
Gazele Biznesu 2013
Z wielką przyjemnością informujemy, że Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. kolejny rok z rzędu zostało wyróżnione tytułem „Gazeli Biznesu”. 
 
Gazelami Biznesu zostają przedsiębiorstwa, które spełniają następujące kryteria:
  • rozpoczęły działalność przed rokiem 2010 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś,
  • w roku bazowym 2010 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2010-2012 z roku na rok odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży,
  • w latach 2010-2012 ani razu nie odnotowały straty,
  • umożliwiły analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2010 (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat.
Ranking sporządzany jest od 2000 roku. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Po ogłoszeniu rankingu, począwszy od grudnia do marca „Puls Biznesu" organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości, podczas których w obecności regionalnych władz wręczane są laureatom rankingu statuetki i pamiątkowe dyplomy. Dla województw opolskiego i śląskiego uroczystą galę zorganizowano na terenie Targów Expo Silesia w Sosnowcu.

do góry