UE Fundusz Spójności
Strona główna/Ekologia/Laboratorium akredytowane/Zatwierdzenie systemu jakości

Zatwierdzenie systemu jakości

Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017r., decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie laboratorium uzyskało zatwierdzenie systemu jakości prowadzonych badań wody.
Powyższe zatwierdzenie oznacza możliwość pobierania oraz wykonywania badań próbek wody przeznaczonej do spożycia w ramach monitoringu kontrolnego i przeglądowego oraz realizację zleceń klientów zewnętrznych.

Rysunek nr 1  Rysunek nr 2  Rysunek nr 3

Świadczymy usługi w oparciu o dobrą praktykę laboratoryjną, której elementy zawarte są w Polityce Jakości. Ponadto na każdym etapie działalności deklarujemy Politykę Bezstronności i poufności. Zarówno Polityka Jakości jak i Polityka Bezstronności i poufności znajdują się poniżej w plikach do pobrania. 

Laboratorium wyposażone jest w nowoczesną aparaturę pomiarową, która jest odpowiednio nadzorowana, sprawdzana i kalibrowana. Załoga laboratorium to doświadczony, wykwalifikowany personel, który swe kompetencje podnosi m.in. poprzez udział w licznych szkoleniach zewnętrznych. W celu sprawdzania kompetencji w zakresie wykonywania badań laboratorium uczestniczy cyklicznie w ogólnopolskich i międzynarodowych programach badań biegłości/porównań międzylaboratoryjnych.

Obecne możliwości badawcze laboratorium to oznaczanie ponad 100 parametrów, jednak ciągle rozwijamy działalność dostosowując się do zmieniających się wymagań klientów, stosując nowoczesne techniki analityczne.

Zakres badań  wykonywanych przez laboratorium znajdą Państwo w Zleceniu wykonania badania (dokumenty do pobrania - laboratorium)

Zestawienie niepewności dla badań fizykochemicznych w Laboratorium CHŚPWIK znajdą Państwo w tabeli znajdującej się w plikach do pobrania. Niepewność wyniku badań mikrobiologicznych obliczana jest na podstawie odchylenia standardowego precyzji odtwarzalności wewnątrzlaboratoryjnej badania oraz pobierania próbek. Zakres niepewności, który obliczany jest według normy PKN-ISO/TS 19036:2011, uzależniony jest od uzyskanego w badaniu wyniku.

W przypadku pobierania próbek przez Klientów prosimy o skontaktowanie się z działem laboratorium bądź zapoznaniem się z Instrukcją pobierania próbek (dostępna w plikach do pobrania).

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Laboratorium
pdf 2020-03-08 Instrukcja pobierania próbek przez Klientów (edycja 3)
ilość pobrań: 972
Instrukcja pobierania próbek przez Klientów (edycja 3) 498.07KB zobacz
pdf 2021-04-21 Plik niedostępny cyfrowo - Zestawienie niepewności dla badań fizykochemicznych
ilość pobrań: 1113
Plik niedostępny cyfrowo - Zestawienie niepewności dla badań fizykochemicznych 2.04MB zobacz
top_baner
do góry